Nisan Güngör: Şehir Hayatının Stresinden Kaçıp Huzur Bulmak İçin İdeal Bir Yer, Bozcaada

Ana Sayfa » BLOG » Nisan Güngör: Şehir Hayatının Stresinden Kaçıp Huzur Bulmak İçin İdeal Bir Yer, Bozcaada
351 Okunma 0 Yorum

Herkese merhaba! Adada geçirdiğim son günlere yaklaşırken burada neler yapıp ettiğimi bir yazayım, sizlerle paylaşayım dedim. Bozcaada şehir hayatının stresinden kaçıp huzur bulmak isteyenler için ideal bir yer…

Gerek ailecek, gerek eş dostla sakin ama bir o kadar da eğlenceli vakit geçiriyoruz burada iki yıldır. Biz otel tercihimizi Bozcaada Kale’sinin arkasındaki sevimli mekanlardan yana yaptık ve Necdet Kaptan Konukevi’nde kaldık. Her sabah kahvaltımızı da Kapı 14’te yaptık ama benim kişisel favorim ikonic Çiçek Pastanesi!

Dar ve rengarenk sokaklarda harika fotoğraflar çekilebilir, küçük dükkanlardan keyifli alışveriş yapabilirsiniz. Adanın bir diğer güzel yanı da bu bence, restorantlar veya dükkanlar tamamen yerel.

Eğer arabanız yoksa minibüslerle de adanın çoğu yerine gidebilirsiniz. Fakat belli saatlerde kalkıyorlar onu da göz önünde bulundurun derim.

Bizim plaj tercihimiz Habbele Beach’ten yana oldu, Ayazma Beach’e nazaran daha ufak bir alanda ve daha sakin bir mekan. Ama deniz her yerinde aynı güzellikte, buz gibi serin ve oldukça berrak.

Güneşin batmasına yakın saatlerde kesinlikle Gün Batımı’na gitmeyi ihmal etmeyin derim! Arkanızda rüzgar gülleri ve önünüzde nefes kesici bir manzarayla gününüzü gün edeceksiniz.

Deniz tatilinizi kültür tatiliyle birleştirmek isterseniz Bozcaada Kalesi’ni ve Bozcaada Müzesini de ziyaret edebilirsiniz ki bence oralara uğramadan buralardan gitmeyin ✌🏻

Özetle bu güzel adada keyifli bir tatil geçirmek mümkün ve kesinlikle her yıl geleceğime eminim!

Bozcaada Gezgini ve yazı sahibi instagram hesabı:  https://www.instagram.com/cosomica/

07 Temmuz 2018

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...