Kendi Küçük Kalbi Büyük Bozcaada

Ana Sayfa » BLOG » Kendi Küçük Kalbi Büyük Bozcaada
211 Okunma 0 Yorum

bozcaada aşk
Yaz aşklarının değil unutulmaz aşkların adası olarak adlandırdığımız Bozcaada ‘Aşk’ı özgürce, doyasıya yaşamak isteyenler için en doğru yer.

Aşk demişken bir bakmışsınız Bozcaada’ya aşık olup yerleşmiş hayatınıza Bozcaada’da devam ediyorsunuz.

Heredot; “Tanrı, insanları uzun ömürlü olsunlar diye Bozcaada`yı yaratmış” diyor.

Biz de tanrı “İnsanlar aşk yaşasınlar diye Bozcaada’yı yaratmış” diyoruz.

İkisi de Bozcaada’yı tercih etmeniz için yeter de artar.

Diğer tatil merkezlerinin her şey dahil seçenekleri yerine Bozcaada’yı tercih edenler bence özgürlüklerine tam anlamıyla düşkün tatilcilerden oluşuyor.

Her şey dahil kavramıyla bir otele, tatil köyüne sıkışıp kalmayı adeta reddeden tatilciler için Bozcaada buluşma merkezi oldu.

Bozcaada’ya gemiden inerek ilk ayak bastığınızda sizi hafif hafif esen rüzgarı karşılıyor.

Onunla birlikte içinize çektiğiniz huzur ve özgürlük kokusu sizi etkisi altına almaya başlıyor. İlk adımlarınızla beraber kalbinizin hızla artan kıpırtısıyla kendinizi yeniden keşfederken ruhunuzu Ada’ya bırakmaya başlıyorsunuz.

Tatil süresince yaşadıklarınız ve yaşattıklarınızla ada’dan ayrılacağınız gün gemiye binene kadar tarif edilemez özgürlük hissi sizinle birlikte oluyor.

Gün boyu Bozcaada’nın güzel sahillerinde denize giren tatilciler, akşamları restoranlar ve eğlence yerlerinde tatillerinin, özgürlüklerinin tadını çıkarıyorlar.

Bu özgürlük, adanın o inanılmaz büyüsüyle buluşunca yaz aşkları da elbette bir başka yaşanıyor.

Bozcaada’nın adeta aşıklar için tasarlanmış ‘haydi uzat elini birlikte yürüyelim’ diyen sokakları, bir sokaktan diğerine geçerken içinizi kaplayan heyecanı, bir yandan da her adımda “aşkımızı ölümsüz” kılalım diye fotoğraflar çektirebileceğiniz görsel zenginliği, haydi denize girelim diyen koyları, incecik altın rengi kumlarıyla kumsalları, ilk aşkınızla unutulmaz bir yaz tatili bence sizi bekliyor.

Kuzey Ege’nin bu küçük ama kalbi büyük adasında, denizin soğuk sularını ısıtacak hayatınızın aşkınızı yaşamaya hazır mısınız?

Bozcaada’nın her yerinde unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Mesela;
Aşkınızla; eşsiz plajlarda güneşin ve denizin tadını çıkarıp dalış yaparak su altı dünyasını keşfederek, su sporları yapabilirsiniz.

Aşkınızla; bisiklet, motosiklet kiralayıp özgürce adanın sokaklarında sürebilir yüzünüze vuran rüzgarın tadını birlikte çıkartabilirsiniz.

Bozcaada’nın meşhur damla sakızlı kurabiyesiyle aşkınızı tatlandırabilirsiniz.

Aşkınızla; Bozcaada’nın bir başka ucunda Polente fenerinde keyifli vakit geçirip güneşin eşsiz batışını izleyerek romantizmin doruklarının tadını çıkartabilirsiniz.

Aşkınızla; Bozcaada’nın tarihsel zenginliği olan sokaklarında grafiti sanatçılarının yarattığı mükemmel fonlarda aşkınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Bozcaada’nın yöresel el işçiliğine dayalı, yerel motiflerle bezeli hediyelik eşyalarını aşkınıza hediye ederek aşkınızı unutulmaz kılabilirsiniz.

Aşkınızla; Bozcaada’nın birbirinden güzel ve meşhur restoranlarında, adaya özgü meyhanelerinde unutulmaz leziz menüleriyle akşam yemeklerini Bozcaada’nın bağlarından gelen özel şarapları eşliğinde yudumlayarak aklınızı başınızdan alan aşkınızla gecenin tadını çıkartabilirsiniz.

Haydi ne bekliyorsunuz.

Bozcaada siz(ler)i bekliyor.

En güzel aşk Bozcaada aşkıdır.

Alper USTA’nın kaleminden..

01 Temmuz 2018

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...