Eylül Doğan’ın Bozcaada Deneyimleri

Ana Sayfa » BLOG » Eylül Doğan’ın Bozcaada Deneyimleri
480 Okunma 0 Yorum

Bozcaada dar taşlı sokakları rengarenk evleri ve içinde barındırdığı ruh ve en önemlisi sizde bıraktığı kendinizi bulmuş gibi hissettiren bir ruh ile vazgeçilmez bir duraktır.

Bu durağa geyikliden feribotla sabahın ilk saatlerinde gitmek ve sabah kahvaltısını orda yapmak Patiska’nın Bağ Evi‘nde tam bir güzel köy kahvaltısı ve manzaranın tadını çıkarabilir veya Veli dededen güzel bademli kurabiyeler ve çayla bir kahvaltı yapabilirsiniz. Bu size kalmış ikisi de birbirinden farklı tatlar ve hisler bırakacaktır. Daha sonra adanın sokaklarından başlayabilirsiniz. Kendinizi bir Ege cennetine bıraktınız artık bir sokak boyu el yapımı reçeller satan teyzelerimiz benim favorim damla sakızı ve süt reçelidir.

Bu sokağın karşında ise Çiçek pastanesinden tatlı yiyip limonata içebilirsiniz, ama eğer daha ev yemekleri yemek isterseniz tabi ki deniz ürünleri ile yapılan yemekleri ve kabak çiçeği dolması efsane bir seçim olabilir. Onu Nevreste Bozcaada da yiyebilirsiniz ve ve bir soğuk kahve içip fotoğraf çekilmek isterseniz Kahverengi Roastery de içebilirsiniz.

Biraz daha yürürseniz karşınıza Madam Niça çıkar orası salıncakta çekilen fotoğraflarla ünlüdür ve aynı zamanda akşam yemeği için çok iyi bir tercih olur. Fotoğraf çekilmek için gelenler için Masal Stor kırmızı sandalyelerde oturup çekilebilirler. Kendine Has Bozcaada Cafe de yazılı boyalı sandalyelerde oturup da çekilebilirler.

Cumhuriyet caddesi üzerinde zaten her sokak birbirinden farklı deneyimler ve renklere ev sahibi olduğu için o sokaktan illa bir efsane fotoğraf çıkartırsınız. Günü Bozcaada’nın Polente fenerinde gün batımını izleyip ve bir kadeh şarap ve üzümle (üzüm hasatı olduğu zaman giderseniz eğer bizzat kendi ellerinizle toplayabilirsiniz )bitirebilirsiniz.

Kalınacak yer olarak rezervasyonu önceden yapmanızı tavsiye ederim yer bulmak o kadar kolay olmuyor. Posthane Bozcaada hem merkezde hemde rahatlıkla kalabileceğiniz bir yer olur ve 1 gece kaldıktan sonra diğer gün yine geldiğimiz gibi aynı saatte vapurla bu güzel hisse veda edebilirsiniz .

02 Temmuz 2020

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...