En Güzel Tatil Rotası Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Ana Sayfa » BLOG » En Güzel Tatil Rotası Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?
297 Okunma 0 Yorum

Siz nerede olursanız olun, aklınız Bozcaada’da olur ve bu güzel sebeple Bozcaada Gezginleri olarak adayı tanıtarak bilgi vermekten keyif ve mutluluk duyuyoruz.

Bozcaada’ya her geçen gün artan ilgi ve Bozcaada’ya gitme heyecanı Bozcaada’nın manevi değerini yüceltmektedir. Üstelik Bozcaada Hayallerinizin de ötesinde bir güzellikle sizleri bekliyor ve tatil rotası Bozcaada olanlara en kısa hedef rotaları anlatıyoruz.

Mavinin en güzel tonu, muhteşem doğası, üzüm bağları, harika koyları, eşsiz fotoğraflar çekerek birbirinden güzel unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz sokakları olan ve bizce Türkiye’nin en güzel tatil yeri Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorusu, belkide bizlere sorulan en çok sorudur. Çünkü Bozcaada’yı bir kez fotoğraftan gören birisi dahi gitmek için can atıp, en kısa yoldan Bozcaada’ya nasıl gidilir? diye aramaya başlıyor.

Bozcaada’ya Çanakkale / Ezine ilçesinin beldesi olan Geyikli sahilinde bulunan feribot iskelesinden gidilebilmektedir. Geyikli iskelesinden kalkan gemiyle yaklaşık yarım saat süren bir deniz yolculuğu sizi heyecanla beklediğiniz Bozcaada’ya ulaştıracaktır. Yani Bozcaada’ya ulaşmak için kara yolunu kullandıktan sonra kısa bir süre deniz yolcuğu yapmanız gerekmektedir.

Yaz ve kış aylarında sefer saatleri değişmekle birlikte yoğunluğa göre gemiler saatsiz olarak ulaşımı sağlamaktadırlar. Gitmek istediğiniz zamana göre Gestaş Deniz Ulaşım firmasının İnternet sitesinden Bozcaada Gemi Saatleri için bilgi alabilirsiniz.

Ulaşımı biraz zorlu ve uzun gibi görünse de Bozcaada’ya Tatil için gitmek her şeye değecektir. Çünkü her gelen Bozcaadayı yeniden keşfetmektedir ve Bozcaada’ya yeniden gidebilmenin hayalini kurmaktadır.

Ülkemizin bir çok yerinden ve yurt dışından da olma üzere özellikle İstanbul’dan Bozcaada’ya tatile gelenler her geçen gün artmaktadır. Bozcaada Rehberi projemizin içinde Bozcaada’ya ulaşımın detaylarını da anlatarak bilgi vermek istiyoruz.

Bozcaada Nerede ?

Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı olan ada Türkiye’nin köyü olmayan tek adası ünvanıyla ön plana çıkıyor. Çanakkale’nin Geyikli ilçesinden feribot ile Bozcaada’ya geçiş yapabilirsiniz. Feribot seferleri hakkında detaylı bilgi için GESTAŞ Deniz Ulaşım ile irtibat kurabilirsiniz.

İstanbul’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorunuz için 4 farklı anlatımla bilgi vermeye çalışacağız.

İstanbul’dan Uçakla Bozcaada’ya gitmek için; Öncelikle Bozcaada’ya Gitme Zamanınızı belirleyip uçak seferlerini sorgulamanız gerekmektedir. Çünkü her tarihte uçuş olmayabilir ve ulaşım zorluğu yaşayabilirsiniz.

İstanbul’dan Uçakla Çanakkale’ye geldiğinizde taksi ya da servis kullanarak Çanakkale Otogarına ulaşmanız gerekecektir. Otogardaki Geyikli Seyehat araçları ile Geyikli Bozcaada Feribot iskelesine kadar rahatlıkla gelebilir, sonrasında bineceğiniz gemi ile Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan Otobüsle Bozcaada’ya gitmek için; Öncelikle Çanakkale’ye seferi olan Otobüs Firmalarından biletinizi erken almanızı tavsiye ederiz. Çünkü özellikle hafta sonları ve Bayram Tatillerinde Çanakkale’ye ulaşım zorluğu yaşayabilirsiniz. İstanbul’dan bindiğiniz otobüs sizi Çanakkale Otogarına kadar getirecek ve siz oradan yine Geyikli Seyahat ile Bozcaada feribot iskelesine kadar gelebilirsiniz.

İstanbul’dan Arabayla Bozcaada’ya gitmek için; İki farklı güzergah seçeneğiniz var.

Birinci güzergah; İstanbul’dan yola çıkıp Tekirdağ üzerinden Gelibolu veya tercihinize göre Eceabat’a geldiğinizde dilerseniz önce Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaşları alanlarını ve Çanakkale Şehitlikleri ziyareti gerçekleştirebilir, dilerseniz de her saat olan Çanakkale Boğaz Hattı Feribot Seferleriyle Çanakkale’ye geçtikten sonra yine kara yolundan Ezine Geyikli Beldesindeki Bozcaada Gemi İskelesine gelerek bizce dünyanın en güzel adası Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.

İkinci Güzergah; İstanbul’dan yola çıkarak Bursa üzerinden ya da  Yenikapı’dan feribota binip Bandırma’ya ulaşabilir sonrasında da Bandırma Biga yolundan Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Çanakkale’ye vardıktan sonra dilerseniz önce biraz Çanakkale kordonunda gezebilir, tarihin en önemli safhası olan Truva şehrinin yıkılmasına sebep olan ve filmlere konu olan Truva (Troya) Atı ‘nda fotoğraf çektirebilir, Çanakkale’nin en önemli simgesi olan Aynalı Çarşıyı gezip harika hediyelikler alabilirsiniz. Dilerseniz de hiç Çanakkale merkezine uğramadan Çanakkale Çevre Yolu üzerinden Ezine Geyikli Beldesindeki feribot iskelesine varabilirsiniz.

İstanbul – Çanakkale arası yaklaşık 300 – 350 Km’dir.

Çanakkale – Geyikli arası 50 Km’dir.

Toplamda İstanbul – Bozcaada arası yaklaşık 400 Km + Yarım saat feribot yolculuğu kadardır.

İstanbul bozcaada feribot seferleri

İstanbul ile adamız arasında şuan hizmet veren herhangi bir feribot firması malesef yok.

Önemle Dikkat Edilmesi Gereken Bilgi: 

Yaz Sezonunda olmak üzere özellikle Bozcaada Festivalleri, tatiller ve bayramlarda Bozcaada Feribotu için uzun araç kuyrukları oluştuğu için rezervasyon avantajını kullanabilirsiniz. Bozcaada’ya Arabayla Geçmeyi tercih ediyorsanız, Gestaş Deniz Ulaşım Web Sitesi üzerinden online bilet alabilir ve tam istediğiniz saatte Bozcaada’ya geçebilirsiniz.

Bozcaada Gemi Bileti tek yön satılmakta olup, dönüşte ekstra bilet alınmamaktadır ve dönüş için istediğiniz saatte direk sıraya girmeniz gerekmektedir. Fakat yaz aylarında Bozcaada’dan dönüş için Bozcaada Merkezinde yoğunluk oluşmaması için Gemi Seferlerinde rezervasyon uygulaması yapılmaktadır. Bozcaada’dan dönüş saatiniz belli oluğunda Gestaş Deniz Ulaşım firmasının web sitesi üzerinden ya da telefonunu arayarak kolayca rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Çanakkale – Bozcaada Deniz Otobüsü Seferleri

Yaz Sezonu Döneminde Çanakkale – Bozcaada arasına deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. Çanakkale Feribot İskelesi, Çanakkale Kordonu konumundadır ve deniz yolculuğu ile yaklaşık 1 saat gibi bir sürede Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.  Bozcaada Deniz Otobüsü Seferi hava şartlarına ve aylara göre değişiklik göstermekte olup, ulaşım zorluğu yaşamamak için öncesinde bilet almanız ya da seferler hakkında bilgi almanız önemlidir.

Her ne kadar en çok soru olarak İstanbul’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorusuyla karşılaşıyor olsak da ülkemizin birçok ilinden Bozcaada’ya gitmek için güzergah tercihleri sorulmaktadır. Bazı yol bilgileri ise şöyledir;

İzmir’den Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorunuza yanıt olarak; İzmir – Çanakkale Yolu üzeride Ezine’ye ulaştığınızda Bozcaada tabelası sizi yönlendirecektir ve  İzmir – Bozcaada arası yaklaşık 300 Km’dir.

Bursa’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorunuza yanıt olarak; Bursa – Bozcaada arası yaklaşık 300 Km’dir.

Ankara’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorunuza yanıt olarak; Ankara’dan Eskişehir – Bursa – Biga ve Çanakkale’ye ulaşarak, Bozcaada Geyikli İskelesinden Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.  Ankara – Bozcaada arası yaklaşık 700 Km’dir.

Bozcaada Otelleri ve Bozcaada İşletmeleri tanıtımına yer verdiğimiz kadar Bozcaada’ya Ulaşım Rehberi olarak da anlatımlar gerçekleştiriyoruz.

Bozcaada‘ya gitmek isteyenler, İnstagram hesabımızdan bizi takip edebilir ve harika Bozcaada Fotoğraflarını inceleyebilirler.

Gitmek için sabırsızlıkla beklediğiniz Bozcaada’ya ne kadar uzaklıkta olduğunuzu öğrenip haritadan yol tarifi almak için Google Haritaları ya da Yandex Haritaları kullanabilirsiniz.

Bozcaada Gezginleri olarak keyifli ve huzurlu vakit geçirmenizi dileriz ve paylaşmamızı istediğiniz fotoğraflarınızı bize göndermenizi bekleriz.

20 Eylül 2018

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...