COVID-19 Normalleşme Planı #Bozcaada

Ana Sayfa » BLOG » COVID-19 Normalleşme Planı #Bozcaada
534 Okunma 0 Yorum

Tüm dünyayı ve ülkemizi zor bir dönemden geçiren Korona Virüs pandemisi sonrasında normalleşme çalışmaları başladı. Bozcaada için yerel yönetim tarafından alınan kararlar şu şekildedir.

– Kafe, lokanta ve restoranlar Bakanlık’ın açıkladığı gibi 1 Haziran’da açılacak ve saat 22.00’ye kadar hizmet verecek. Fakat feribotun olduğu günler son feribot seferine dek işletmelerin kapalı olması “tavsiye kararı” olarak sunduk. İşletmeler uyar veya uymaz, herhangi bir yaptırımı yok.

– Feribot haftada üç sefer olacak. Pazartesi, Çarşamba, Cuma olacak. Son seferler 1 saat ileri alındı.

– İstanbul’un seyahat yasağının bitiş tarihine göre biz de konaklamanın başlayacağı tarihi belirleyeceğimizi belirtmiştik. Bakanlık’ın açıklandığı gibi İstanbul’da 1 Haziran tarihinde seyahat yasağı kalkıyor. Bozcaada’da 15 Haziran tarihinde konaklama tesisleri açılacak. Ayrıca en az 3 gün rezerasyon şartı kısıtlaması olmayacak.

– Kaymakam beyle de mutabakat sağlandı, Bozcaada Halk Pazarı 3 Haziran Çarşamba gününden itibaren, kale içinde olacak. Meyve, sebze, kuruyemiş, peynir, zeytin gibi şeyler olacak pazarda. Bakanlık genelgesindeki her şey uygulanacak. Yani 3 metre tezgah arası, kontrollu giriş-çıkış, maske kullanımı ve her tezgahta 1 kişinin alışverişi gibi kurallar olacak.

Ayrıca Başkan Yılmaz, il dışından gelenlere 15 Haziran’a kadar 14 gün karantina uygulamasının devam edeceğini ve adada çalışacak personel için, tam teşekküllü bir hastaneden alınmış ve süresi 5 günü aşmamış akciğer filmi çektirilmesini şart olduğunu da belirtti.

30 Mayıs 2020

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...