Bozcaada’ya Gitmek İçin 10 Neden

Ana Sayfa » BLOG » Bozcaada’ya Gitmek İçin 10 Neden
608 Okunma 0 Yorum

bozcaada 10neden

Bozcaada, Türkiye’nin Ege sınırları içindeki en büyük ikinci adasıdır ve aynı zamanda en güzel adalarından birisidir. Türkiye’nin en çevreci yerlerinden birisi olarak da bilinmektedir. Yazın esen poyrazı sayesinde de her daim serindir. Ama bunlar benim için yeterli değil diyorsanız, sizi oraya götürecek 10 nedene göz atabilirsiniz.

1. Akvaryum Koyu

Bozcaada’nın en güzel koylarından birisi olan Akvaryum Koyu, özellikle denizaltındaki hayatı merak edenler için vazgeçilmez bir yerdir. Berrak denizi sayesinde yanınıza alacağınız şnorkel ve deniz gözlüğü sayesinde eşsiz bir denizaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.

2. Rüzgar Gülleri

Günbatımını izlemek Bozcaada’da yapılmasına kesin gözüyle bakılan bir aktivitedir. Bunun için en güzel yerlerden birisi batı ucunda yer alan rüzgâr güllerinin bulunduğu yerdir. Burada çok sayıda rüzgar gülü yer almaktadır. Sessiz bir şekilde günbatımını izlerken, gün batımı sonrasında da çok güzel bir manzarayla başbaşa kalacaksınız. Yerleşim yerinden uzak olmasından dolayı ay ışığı altında kalacaksınız.

3. Rum Mahallesi

Adanın rengarenk çiçeklerle süslü Arnavut kaldırımlı sokakları bulunan Rum Mahallesi, sizde tarifsiz bir tat bırakacaktır.

4. Göztepe

Göztepe, adanın en yüksek tepe noktasıdır. Buraya çıktığınızda güzel bir manzara ile karşılaşacaksınız ve adanın tüm güzelliklerini bir arada bulacaksınız.

5. Ayazma Plajı

Bozcaada’nın en popüler plajlarından birisi olan Ayazma Plajı, altın rengi kumu ve ışıl ışıl deniziyle namını hak etmektedir. Zaten Bozcaada denildiğinde de tertemiz turkuaz mavisi denizi, bakir koyları ve plajları akla gelmektedir.

6. Birbirinden Şirin Otel ve Pansiyonlar

Bozcaada’da yer alan otel ve pansiyonlar; sakin, sessiz ve huzurlu bir ortam sağlıyor. Tarih ile iç içe olan bu mekanlar hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir tatil fırsatı sunuyor.

7. Ara Sokaklarda Gezinti

Bozcaada, her biri farklı hikayelere sahip bir çok ara sokağa ev sahipliği yapıyor. Sizde dostlarınızla birlikte bu ara sokaklarda gezinebilir, keşfedilmemiş yerleri görüp, fotoğraflayabilirsiniz.

8. Muhteşem Bozcaada Lezzetlerini Tadacağınız Restoranlar

Adanın çok eski ve geniş bir mutfak kültürü var. Adada bulunan restoranlar ise bu muhteşem lezzetlerini sizlere sunmaktadır. Dünya mutfağından lezzetlerin de yer aldığı restoranlarda, kahvaltı yapabilir veya güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

9. Bozcaada Kurabiyesi

Bozcaada Kurabiyesi, adanın adeta sembolü haline gelmiş bir lezzettir. Damla sakızlı ve bademli kurabiyesini sadece tatmakla kalmayıp sevdiklerinize de götürmelisiniz.

10. Bozcaada Şarap Kültürü

Şarapçılık, Bozcaada’nın en eski geleneklerindendir ve her şarabın ayrı bir hikâyesi vardır.

12 Haziran 2018

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...