BOZCAADA HAKKINDA

Ana Sayfa » BOZCAADA HAKKINDA

Bozcaada’mız, Çanakkale iline bağlı küçük bir ada olmasına rağmen tatil denince ilk akla gelen ve binlerce insanın gelmek için can attığı güzellikte ki yerleşim yeri olmakla birlikte, üzüm bağları ve şarapları, masmavi denizi, bozulmamış bakir doğası ve gün batımının eşsiz güzelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Ada halkımız cana yakın ve sıcak kanlıdır. Havası, doğası ve denizinin güzelliği Bozcaada’da yaşayan halkın yüz ifadesinde yer almaktadır.

Tarihin her safhasından izler taşıyan Bozcaada, Ülkemizdeki köyü olmayan tek ilçe olma özelliğini taşımakta olup, Bozcaada halkı geçimini Tatil Turizmi, Bağcılık ve Balıkçılıkla sağlamaktadır

Bozcaada plajları ile ünlü bir yerleşim yeridir ve Ayazma Plajı adaya gelen herkesin büyük ilgisini çekmektedir.

Akşamüzeri gün batımını kaçırmak istemeyen herkesin vazgeçilmez buluşma noktası Rüzgar Gülleri olmaktadır.

Bozcaada lezzetleri konusunda da kendini ispatlamış işletmelerle doludur ve günün her saati olmakla birlikte eğer akşam için lezzet ve eğlencesinin keyfini sürmek isterseniz gündüzden yerinizi ayırtmanız iyi bir tercih olacaktır. Çünkü özellikle yaz ayları akşam saatinde tüm Bozcaada Restoranlarının doluluğuyla karşılaşabilirsiniz.

Bozcaada ayrıca renkli sokakları ve neredeyse her köşede bir duvar resmi ile güzelliğine ün katmıştır. Birçok sanatçının birden çok resmettiği güzelliklerin önünde fotoğraf çekilerek Sosyal Medyada paylaşmak kültür halini almıştır.

Bozcaada’ya ulaşım sadece deniz yoluyla yapılmakta olup günümüzde oldukça kolaydır. Ulaşım seçenekleri konusunda hazırladığımız makaleden bilgi alabilirsiniz.

Güzelliklerini saymakla bitiremeyeceğimiz Bozcaada’mızın en güzel yanı elbette Bozcaada’ya gelen misafirleridir ve konukların Sosyal Medya paylaşımları sayesinde adamız kendi kendine reklamını yapabilme özelliği kazanmıştır.

Günü birlik misafirlerin yanı sıra daha çok konaklamalı tatil tercih edilmektedir. İlk tercihi bir günlük gelmek olanların en yakın tarihte konaklamalı tatil için tekrar Bozcaada’ya gelmesi, adamızın huzur ve mutluluk verdiğinin göstergesidir.

Birbirinden eşsiz en güzel Bozcaada Pansiyonları, en güzel Bozcaada Otelleri, en güzel Bozcaada Bağ Evleri konaklama tercihlerinin arasında tercih yapmakta zorlanacağınızı düşünüyoruz.

Aynı şekilde en güzel Bozcaada restoranları, Bozcaada’da akşam yemeği yemek isteyen misafirleri için gün boyu hazırlıklarını sürdürmektedir.

Bozcaada Gezginleri Instagram ve İnternet Sayfamızda Bozcaada’ya gelenlerin bizlere paylaşmamız için gönderdikleri fotoğrafların yayınlanması haricinde Bozcaada ve işletmelerinin tanıtımını yapmaktadır.

Bozcada’ya gelmiş ya da Bozcaada’ya gelmeyi düşünüyorsanız, Instagram ve İnternet Sayfamızdan bizi takip ederseniz en uygun Bozcaada Tatili ve en uygun Bozcaada Otelleri için tanıtımlarımız arasından tercih yapmanız kolay olacaktır.

Bozcaada’nın her bir değerli işletmesi ve Bozcaada Gezginleri sizlere hizmet vererek Bozcaada’mıza katma değer sunmaktan mutluluk duymaktadır.

10 Haziran 2018

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...