Bozcaada; denizi, sokakları, insanları ve doğasıyla görenleri kendisine aşık ediyor!

Ana Sayfa » BLOG » Bozcaada; denizi, sokakları, insanları ve doğasıyla görenleri kendisine aşık ediyor!
597 Okunma 0 Yorum

Kaldığım 5 gün boyunca sabahları ada sokaklarında kimsecikler yokken Coffee Shelter’in mükemmel kahveleriyle adayı keşfe çıktım. Bozcaada’nın huzur dolu sokaklarında yürüyüş yapmak o kadar güzel ki!

Denize girmek için Akvaryum koyu ve Ayazma plajını tercih edebilirsiniz çok keyifli oluyor. Denizden sonra günbatımı için mutlaka Polente’ye gitmelisiniz. Kalabalık oluyor bu yüzden erken gitmekte fayda var. Günü Polente’de batırmayacaksanız kamp sandalyelerinizi ve şarabınızı alıp akvaryum koyuna gidebilirsiniz. Oldukça huzurlu.  

Ada’nın en güzel yanlarından biri de Bozcaadalı Veli Dede ve Çiçek Pastanesi. Veli Dede’nin damla sakızlı ada kurabiyesini, Çiçek Pastanesi’nin damak çatlatanını denemeden dönmeyin. Çınaraltı Cafe’de damla sakızlı türk kahvesini içmeyi ihmal etmeyin.

Çınaraltı’nın hemen karşısında bulunan Ada Cafe’de buz gibi gelincik şerbeti de sizi bekliyor! 

Ada’da bulunduğum süreçte bağ bozumuna katılma şansım oldu. Kardinal ve Çavuş üzümü toplamak çok keyifli! Denk gelirseniz kesinlikle bu deneyimi yaşayın derim.

Son olarak Ada’dan ayrılmadan önce Bozcaada’nın simgesi haline gelmiş olan leziz reçellerden almayı unutmayın. Domates, süt, karpuz, ebegümeci, limon ve çok daha fazlası… mutlaka kurabiye ve gelincik şurubu da alın tadını asla unutamıyorsunuz!

 Bozcaadayla kalın, mutlu kalın.

03 Temmuz 2020

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...