Bozcaada Aktiviteler

Ana Sayfa » BLOG » Bozcaada Aktiviteler
343 Okunma 0 Yorum

Ege’nin nadide adalarından biri olan Bozcaada özellikle yaz mevsimlerinde tatilcilerin vazgeçilmez adreslerinden biri olurken adada yapılabilecek önemli aktivitelerin varlığı da oldukça dikkat çekmeye devam etmektedir. Bu yönde;

 Minibüsle günbatımı ada turu

 Tekne Turu

 Dalış

 Yürüyüş ve bisiklet

 Bağ Yolu

 At binme

 Kitesurf

 Seramik dersleri

 Cam atölyesi

 Yoga gibi aktivitelerin belirtilmesi gerekmektedir.

Minibüsle Günbatımı Ada Turu:

Bozcaada tatili için adaya arabasız gelenler için adayı boydan boya dolaşmanın en kolay yolu olan minibüsle günbatımı ada turu bu yönde her gün 18:30’da ada merkezinden 20 TL karşılığında binilebilecek minibüslerle 2 saat boyunca kesintisiz olarak adayı dolaşabilir, önemli ve manzaralı noktalarında durarak fotoğraf çekme şansına da sahip olabilirler. Tam güneş batarken rüzgâr güllerinin olduğu Batı Burnu’nda verilen yarım saatlik molada güneşin batışını izlemek de mümkün.

Tekne Turu

Yaz döneminde Bozcaada’da günübirlik tur yapan bir tekne bulunuyor. Her gün saat 11:00’de denize açılan tekne hava ve rüzgâr durumuna göre adanın koylarını dolaşıp ziyaretçilere ada hakkında değerli bilgiler aktarırken, bazı koylarda mola verildiği de oluyor. Tekne turunun 2018 yılı fiyatı öğle yemeği dahil kişi başı 90 TL’ydi.

Dalış

Su altı zenginlikleri bakımından Ege Denizi’nin en önemli noktalarından biri olan Bozcaada aynı zamanda derin olmayan yapısı nedeniyle birçok kesimden dalış tutkunları için en doğru adreslerden biri olarak göze çarpıyor. Bozcaada çevresinde dalış yapılabilecek 8 adet nokta bulunurken farklı yönde esen rüzgarlarda dahi dalışa uygun kuytu köşelerin olması da adanın en büyük özelliklerinden biri. Su derinliğinin 12-35 metre olduğu Bozcaada sualtı görüş mesafesinin 60 metreye kadar çıkabildiği önemli bir konumda bulunuyor.

Yürüyüş Ve Bisiklet:

Ada içi yolların oldukça düzgün ve asfalt olduğu aynı zamanda az engebeli yapısıyla dikkat çeken Bozcaada hem yürüyüş hem de bisiklet kullanımı için oldukça uygun yapısıyla ön plana çıkıyor. Ana yolları kesen toprak yollar adanın eşsiz güzelliklerinin keşfedileceği rotalar olarak ifade edilebilirken bağlar arasında ilerlemek, yenilebildiği kadar üzüm ve incir yiyebilmek de bu esnada mümkün. Adanın yapısı dolayısıyla kaybolmanın imkânsız olduğu Bozcaada en sıcak yaz günlerinde dahi kuzey rüzgarları sayesinde çok bunalmadan gezilebilecek önemli bir merkez.

Bağ Yolu:

Bozcaada Bağ Yolu sadece adanın değil, Türkiye’nin de tek bağ yolu olma özelliğine sahip bulunuyor. Adada yetişen tüm üzümlerin ve modern bağların yakından görülebileceği Bağ Yolu 1 kilometre uzunluğunda. Yürüyüş yanında bisikletle de keşfedilebilecek Bağ Yolu Türkiye’nin en özel noktalarından biri.

At Binme:

Bozcaada’nın doğusundaki bir tatil köyü içerisinde bulunan tesis ziyaretçilere at binme olanağı sağlarken istenildiği takdirde binicilik dersi alabilme olanağı da bulunuyor. Bu imkânların sadece yaz döneminde sunulduğunu da belirtmekte fayda var.

Kitesurf:

Bozcaada’nın her daim rüzgârlı yapısı yılın her mevsimindeki sörf tutkunlarını adaya çekerken Çayır Plajı’nda geçtiğimiz dönemlerde yaz sezonu boyunca sörf dersi veren bir okul açıldığı da biliniyor. Şu an okul açık olmasa da 2019 itibariyle tekrar faaliyete geçeceği konuşuluyor.

Seramik Dersleri:

Bozcaada merkezde Atölye Miskin sadece yaz döneminde değil yıl boyunca her Çarşamba 14:00-16:00 saatleri arasında seramik dersi veren önemli bir adres.

Cam Atölyesi:

Bozcaada’da herkes tarafından tanına Zeynep Aksu’nun büyülü Rum evlerinin bulunduğu sokaktaki atölyesinde verdiği cam dersleri her yaştan kişinin katılımına açık.

Yoga:

Bozcaadalı yoga eğitimcisi Ayça Oğuş tarafından yaz sezonu boyunca verilen yoga dersleri meraklıları tarafından yakından takip ediliyor.

22 Nisan 2019

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

BOZCAADA GEZGİNLERİ YORUMLARI

Mail Listemize Abone OlunDuyuru & Haberlerden haberdar olabilmek için email listemize hemen kayıt olun...